Wypadek kolejowy w Skórce - Traktorzysta zginął na torach

W środę 14 stycznia, w Skórce (gm. Krajenka), chwilę po godz. 14:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na drodze gminnej, poza obszarem zabudowanym doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus 54 letni mieszkaniec Dobrzycy k. Piły wjechał pod nadjeżdżający skład pociągu osobowego relacji Chojnice - Piła, kierowany przez 56 letniego maszynistę. W wyniku zderzenia pociągu z ciągnikiem śmierć na miejscu poniósł traktorzysta.

Przejazd kolejowy, na którym doszło do zdarzenia był oznakowany pionowymi znakami drogowymi "STOP". Dodatkowo do ciągnika doczepiona była przyczepka transportowa, w której przewożony był koń. W wyniku wypadku również i zwierzę zostało zabite na miejscu. Niezwłocznie na miejsce tragedii przybyły służby mundurowe, które dokonały zabezpieczenia miejsca wypadku oraz wykonały niezbędne czynności. Nikt z pasażerów pociągu nie doznał obrażeń. Pociąg po całym zdarzeniu nie posiadał uszkodzeń, które uniemożliwiałyby kontynuowanie jazdy, wobec czego po wykonaniu niezbędnych czynności odjechał w kierunku Piły. Okoliczności i przyczyny zdarzenia bada złotowska policja.

źródło: KPP w Złotowie oraz www.tygodniknowy.pl

Zdjęcia: (z portalu tygodniknowy.pl)